Pluskwy domowe, czy owady żywiące się krwią ludzką

Pluskwa domowa to owad, który utrudnia życie niejednej osoby. Pluskwy są bowiem ciężkie do zwalczenia, wytępienia. Uprzykrzają życie domownikom, żywią się bowiem ludzką krwią. Atakują swoje ofiary najczęściej w nocy. Ukąszenia pluskiew są bardzo dokuczliwe, po ugryzieniu robią się twarde i swędzące plamy na ciele człowieka. Mogą również wystąpić rekcje alergiczne (na przykład opuchlizna). Pluskwy gryzą zazwyczaj kilka razy koło siebie. Nie kończy się na jednym wkłuciu, lecz trzech, czy czterech (zazwyczaj w jednej linii). Pluskwy domowe były praktycznie wytępione w krajach rozwiniętych i wysoko rozwiniętych, jednakże obecnie obserwuje się jakby ich powrót. Problem pluskiew domowych może obecnie spotkać każdego. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ tak jak zostało to wspomniane – pluskwy jest bardzo ciężko wytępić. 

Znaki świadczące, że w twoim mieszkaniu są pluskwy to między innymi:

– pojawienie się po nocy ukąszeń (swędzących);

– specyficzny malinowy zapach w mieszkaniu;

– gdy znajdziesz gniazdo owadów w materacach, łózkach, meblach tapicerowanych.

– inne.

Jak zwalczyć pluskwy?

Jeżeli w twoim domu / mieszkaniu są pluskwy, bądź zauważasz objawy, że mogą one być. Trzeba jak najszybciej się ich pozbyć. Ważna jest natychmiastowa reakcja. Pluskwy bowiem bardzo szybko się rozmnażają i jak powszechnie wiadomo utrudniają i uprzykrzają życie domownikom. Pluskwy jest bardzo ciężko zwalczyć domowymi sposobami, najlepiej od razu wynająć do tego fachowców. Odpluskwianie mieszkania jest bowiem bardzo ciężką sprawą. Pluskwy mieszkają w trudno dostępnych miejscach, jak w boazeriach, w ramach obrazów oraz w meblach tapicerowanych, jak na przykład sofy, fotele, pufy. Mieszkają również w łóżkach, materacach. Jak zatem znaleźć odpowiednich fachowców? Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę internetową, jak na przykład „zwalczanie pluskwy warszawa„, a zostaniemy przekierowani do odpowiednich stron z ofertami. W Warszawie ostatnimi czasy problem pluskiew domowych stał się dość poważny.

Pluskwy bowiem łatwo się przemieszczają (n a przykład kratkami wentylacyjnymi). Głośne są też przypadki występowania pluskiew w środkach komunikacji miejskiej (tramwaje, metro, autobusy), oraz w pociągach. Pluskwy możemy również spotkać na wakacjach – w hotelach, hostelach, i zabrać je ze swoimi rzeczami do własnego mieszkania! Znane są przypadki występowania pluskiew nawet w teatrach! Gdzie są tapicerowane fotele dla widzów.  Zwalczanie pluskiew musi być

Dodaj komentarz