Zmiany na lepsze

Naturą kobiety jest zmienność, zarówno nastroju, garderoby, jak i fryzury. Minimalnie raz w roku kusi nas odświeżenie lub radykalna zmiana dotychczasowej fryzury. Decydujemy się na ostre cięcie, odważny kolor, podążamy za aktualnymi trendami wprost ze światowych wybiegów. Czasami w celu osiągnięcia upragnionego efektu, niezbędna jest dekoloryzacja włosów.

Na już czy małymi krokami

Pytanie zasadnicze czy chcemy osiągnąć zmianę koloru natychmiast, nie licząc się z konsekwencjami, a może dekoloryzacja włosów może przebiegać stopniowo, z mniejszym ryzykiem uszkodzenia włosów? Dla najlepszych fryzjerów nie ma rzeczy niemożliwych, podczas jednej wizyty zmienią kolor z ciemnego brązu na świetlisty blond. Nie każdy włos jest odpowiedni do jednorazowego zabiegu, często zdarza się, że dekoloryzacja wymaga kilku wizyt w salonie. Uzależnione jest to od kondycja włosów i skóry głowy, jeśli często poddajemy włosy koloryzacji, prostujemy i używa środków do stylizacji, może okazać się, że nie będzie łatwo od razu uzyskać efekt. Bywają sytuację, gdy dekoloryzacja włosów jest pierwszym zabiegiem fryzjerskim, co znacząco może ułatwić pracę, ponieważ naturalny kolor szybciej przyjmuje zabiegi chemiczne i łatwiej przewidzieć finalny efekt.

Oczywiście fryzjerzy mają swoje sposoby na niepokorne kosmyki i potrafią sprawić, że dekoloryzacja włosów zostanie przyspieszona a efekt widoczny już po pierwszej wizycie. Pojedynczymi pasmami lub całościowym zabarwieniem włosów u nasady można otrzymać efekt kontrastu. Sprawdza się w sytuacji, gdy nasze włosy zaskoczyły kolorem, liczyliśmy na platynowe a wyszły żółte. Wprawiony fryzjer wie, że taka dekoloryzacja nie zadowoli zbyt dużego grona klientek, chyba że trafił na miłośniczki kurczaków wielkanocnych. Niedopuszczalne jest wypuszczenie z salonu fryzjerskiego niezadowolonej klientki, dlatego wtedy przyciemniamy górę, a na rozjaśnione końcówki nakładamy tłumiący kolor preparat i uzgadniamy dalsze kroki, które sprawią, że dekoloryzacja doprowadzi do upragnionego wizerunku.

Salon 1909Fryzjerzy
ul. Hoża 42
00-516 Warszawa

Dodaj komentarz