Tani szkolny plecak

Wakacje są wspaniałym okresem dla wszystkich dzieci. Większość rodziców postanawia zabrać dzieci na wspaniałą wycieczkę po kraju lub za granicą. Niestety, ale pieniądze na urlop nie są jedynym zmartwieniem rodziców. Wraz ze zbliżającym się początkiem września, zaczynamy rozmyślać o wyprawce szkolnej dla naszego dziecka.

Według oficjalnych statystyk, w Polsce rodzice deklarują, że koszt wyprawki szkolnej wynosi od czterystu do sześciuset złotych. W przypadku, kiedy posiadamy więcej, niż jedno dziecko, wydatki te idą w tysiącach złotych. Lista potrzebnych do szkoły przedmiotów jest bardzo długa. Nie ważne, czy dziecko dopiero zaczyna swoją edukację, czy uczy się już wiele lat, wydatki te występują w tej samej ilości niezmiennie przez cały okres edukacji. Wraz z wiekiem znikają niektóre pozycje jak farby, czy bloki rysunkowe, jednak jednocześnie cena podręczników zaczyna gwałtownie rosnąć.

Istnieje wiele sposób, które pomogą nam zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem są na przykład tanie plecaki szkolne. Najmniejsi uczniowie niestety, ale bardzo szybko wyrastają ze swoich dziecięcych tornistrów lub plecaków. Wraz z kolejnymi klasami, liczba przedmiotów potrzebnych do szkoły wzrasta, a poza tym nasze dziecko też bardzo szybko rośnie. Dlatego w szkole podstawowej nie opłaca się inwestować w drogie plecaki dla naszych dzieci. Z wiekiem same będą pragnęły o wiele lepszych i droższych modeli, które będą starczały na wiele lat.

Kolejnym, dość powszechnie spotykanym, sposobem na oszczędności są używane podręczniki. O ile kraju nie nawiedziła kolejna wspaniała reforma edukacji, bez problemu będzie można odkupić wszystkie podręczniki od starszych uczniów. Zazwyczaj szkoły organizują specjalny kiermasz, na którym starsi uczniowie wystawiają swoje podręczniki. Najsprytniejsze dzieciaki potrafią kupić cały zestaw książek trzykrotnie taniej, niż gdyby zakupili je w księgarni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?