Do czego może się przydać węglowy filtr do wody?

Filtrowanie wody ma różne zalety. Między innymi takie, że mamy większą pewność iż otrzymana przez nas woda będzie zdatna do picia, będzie lepszej jakości i tak dalej. Niemniej problemem z jakim często się spotykamy w domowych instalacjach sanitarnych, to nieprzyjemny zapach wody. Ten problem niestety istnieje w dużej części Polski, a jest on wynikiem chlorowania. Ten proces jest konieczny by woda była zdatna do picia, by zapewnić jak najlepszą ochronę przed bakteriami. W pewnych rejonach wodę się ozonuje, dzięki czemu jest ona bardziej orzeźwiająca, a przykry zapach – intensywny zazwyczaj zimą – nie występuje. Niemniej wcale nie oznacza to, że jesteśmy na niego skazani. Dostępne na rynku węglowe filtry do wody bardzo dobrze nadają się jako sposób na pozbycie się owej przykrej woni, a także dla wychwycenia nieczystości napływających do nas z wodociągu oraz zatykających zazwyczaj perlatory w wylewkach kranowych.

Instalacja filtra węglowego

Czy instalacja filtra węglowego jest trudna? Otóż nie. Filtr ma formę dużej tuby, która ma na górze wlot i wylot wody. Owa tuba to wkład filtra, należy go wymieniać co jakiś czas. Sam proces wymiany jest prosty i często nie wymaga nawet żadnych narzędzi. Wystarczy wykręcić stary wkład i wkręcić nowy, zamykając uprzednio dopływ wody. Montując filtr warto więc założyć zaworki odcinające za nim i przed nim, dzięki czemu woda nie rozleje się nam na podłogę. W wielu miastach filtry tego typu montuje się również na wejściach wody do budynków. Jednym z takich miast jest Warszawa, ale obserwuje się ten proces w wielu innych dużych miastach, gdzie buduje się nowe osiedla bloków mieszkalnych. W miejscu gdzie woda wchodzi do budynku, montowany jest sporych rozmiarów przedział filtrów, gdzie znajdują się ich różne typy. Miejscem, gdzie znajdą Państwo więcej informacji w tym temacie, może być chociażby: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa – gdzie serdecznie zapraszamy. Filtry pojawiają się również na pionach wodnych, czasami są montowane w skrzynkach wodomierzowych na korytarzach.

Montaż filtra

Montaż filtra jest na tyle prosty, że możemy go wykonać samodzielnie. Jeżeli nie czujemy się na siłach, zrobi to każdy hydraulik za niewielką opłatą. Pada pytanie czy warto mieć taki filtr? Otóż jak najbardziej. Poza oczywistą zaletą jaką jest pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu, jaki posiada chlorowana woda, tworzymy w ten sposób dodatkowy punkt w którym ma miejsce uzdatnianie wody. Nie jest to oczywiście tak złożony proces jak w stacjach wodociągowych, jednak im więcej razy woda zostanie przefiltrowana, tym lepsza będzie jej ostateczna jakość. Podsumowując, warto zakładać węglowe filtry wodne, zwłaszcza jeżeli w naszym rejonie woda jest intensywnie chlorowana i zmagamy się z nieprzyjemnym zapachem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?